Як економіка замкненого циклу вирішує проблему харчових відходів? Кейс Данон в Україні

Сaмe тoму мaсштaбні ініціaтиви пo знижeнню oб’ємів відxoдів тa eфeктивнoї пeрeрoбки стaють пріoритeтними прoeктaми у стрaтeгіяx стaлoгo рoзвитку сoціaльнo-відпoвідaльниx бізнeсів. Кoмпaнія Дaнoн в Укрaїні ділиться свoїм успішним дoсвідoм.  

Якa ситуaція з відxoдaми в Укрaїні сьoгoдні?  

Щoрoку в Укрaїні, зa дaними International Finance Corporation, утвoрюється пoнaд 470 млн тoнн прoмислoвиx тa пoбутoвиx відxoдів, з ниx пoнaд 95% спрямoвують нa пoлігoни тa звaлищa, зoкрeмa й нeсaнкціoнoвaні. Тoму далеко не дивно, що майже 9 тис. га української землі, а це дві площі Ватикану, зайнято сміттєзвалищами. Неофіційні дані будуть іще вищими.     

Заморочка накопичення відходів поступово наближає Україну прежде справжнього сміттєвого апокаліпсису. Исполнение) її вирішення необхідно знайти ґрунтовний підхід, що поєднає зусилля представників держави, виробників товарів та споживачів.     

Получи рівні влади це може бути підвищення контролю та відповідальності щодо поводження з відходами, створення фундаменту та умов в целях ефективного функціонування гармонізованих з європейським досвідом моделей розширеної відповідальності виробників товарів у пакованні. Споживачеві потрібно більше уваги приділяти культурі споживання, свідомому вибору паковання та поводженню з побутовими відходами. Споживчий тренд задолго. Ant. с локальності у виробництві товарів теж відіграє важливу цена, адже дозволяє суттєво скоротити ланцюги постачань, -де на кожному етапі утворюються відходи, особливо якщо ми говоримо для такі вразливі категорії товарів, як овочі, фрукти, молочні продукти чи м’ясо.  

Получай рівні виробників дедалі нагальнішою стає необходимость якомога швидше перейти сверху економіку замкненого циклу, адже саме такий підхід можно максимально оптимізувати процес виготовлення та транспортування товарів.     

Манером), компанія Данон в Україні ще наприкінці 2019 року почала використовувати новий спосіб поводження з харчовими відходами, запустивши програму “Зеро відходів на полігон”. Проєкт орієнтований сверху дотримання принципу економіки замкненого циклу. После його реалізації долучився також Носитель управління відходами, який зміг втілити технологію в життя. Еще другий рік поспіль  такий проєкт успішно працює як про бізнесу, так і для довкілля.  

Що це вслед за новий спосіб поводження з харчовими відходами?  

Молочні товари, у яких закінчився термін придатності, потрапляють получи майданчик нашого партнера. Вручну видаляють вміст паковання, збирають у спеціальні ємності та транспортують нате станцію для збирання біогазу. У середньому одна миллиер молочної продукції здатна виробити від 50 прежде 80 куб. м біогазу. Відбувається така мероприятие завдяки використанню метанайзера, який перетворює органічні відходи в енергію і суттєво скорочує рівень CO2.     

Потім паковання сортують ради типом матеріалу та розподіляють следовать видами матеріалу на папір, фольгу, поропласт чи тетра-пак. Вот відбувається глибше сортування из-за видами пластику, паперу тощо. Цей процес також ручний, що дозволяє досягти максимально високого рівня сортування. Згодом паковання, яке підлягає подальшому переробленню, потрапляє нате мийку. Очищення відбувається не принимая во внимание застосування будь-яких хімічних речовин, оскільки всі стоки також ідуть для біогазову станцію. Усі інші матеріали, отримані під дни сортування, надходять на переробні підприємства як вторинна сировина. 

Проте навіть створення настільки ефективної системи безграмотный дозволяє переробити 100% паковання, деякі матеріали (майже 10% у нашому випадку) без- піддаються переробленню, а тому утилізуються під дни високотемпературного спалювання з відновленням енергії. Але й ця технологія без- повністю відповідає економіці замкненого циклу, ибо після спалювання утворюється келп. Хоча це дозволяє значно зменшити обсяги відходів получи и распишись сміттєзвалищі, а отже знижує негативний вплив возьми довкілля. Згадаймо хоча б праздник факт, що об’єм утилізованої продукції у середньому сверху місяць становить 15-25 тонн.  

Наступний крок — на голом месте плешь відходів?  

У компанії вважають, що “шантрапа відходів” не лише получи полігон, але й концептуально — це цілком реальна отметка. Звичайно, реалізувати її если непросто, оскільки всі промислові процеси, бізнес-моделі, матеріали та й загалом інфраструктура країни безлюдный (=малолюдный) розвинуті до потрібного, хоча б європейського, рівня. Однак ради умови правильно складеного комплексного плану із залученням суб’єктів нате всіх ланцюгах виробництва втілити омріяні “шиш відходів” у життя цілком оказывается. Тому так, наступний крок Данон в Україні — це абсолютний “мелкота відходів”.  

Сделано нині компанія впевнено рухається давно реалізації цієї концепції, постійно знаходячи нові показники ефективності та інноваційні рішення в тих умовах поводження з відходами, у яких функціонує бізнес в Україні. Таким (образом, станом на 2020 рік компанії вдалося досягти 80% частки паковання, що підлягає переробленню, а від початку 2021-го повністю відмовилася від Поливинилхлоридный-сліверу на пляшках. Вплоть до 2025 року виробник зобов’язався повністю преступить на паковання, що можна переробити, подряд використати чи компостувати.     

Завдяки кейсу “Нулевой цикл відходів на полігон” компанії Данон вдається поступово сприяти переходу у нову безвідходну еру в Україні. В целях цього компанії потрібно постійно вдосконалюватися, залучати нові технології, орієнтуючись для успішний світовий досвід. Якщо виробники товарів, споживачі та представники влади нарешті об’єднають свої зусилля, ведь така безсміттєва скандалист у нашій країні може початися значно раніше, переконані в компанії Данон.  

Комментирование и размещение ссылок запрещено.

Комментарии закрыты.