Деревина завжди була актуальним будівельним матеріалом, попит на який не знижується. Офіційно купити деревину за оптимальними цінами можна через електронну систему держзакупівель Prozorro.
Як взяти участь в електронних торгах
Виробникам деревини і покупцям необхідно пройти реєстрацію в електронній системі. Сайтом Prozorro не передбачено прямої реєстрації – тільки через сайти-партнери, які пройшли акредитацію. Список акредитованих платформ представлено на сторінці Прозорро.
Продавцю/покупцю треба зайти на онлайн-майданчик, заповнити всі реєстраційні поля, надати стандартний пакет документів в електронній формі і підписати договір з платформою про членство. Це нововведення з угодою про співпрацю з’явилось нещодавно (набрало юридичної сили з 01.07.2021 року) і є обов‘язковим для виконання. За відсутності договору сторони не зможуть взяти участь в аукціонах.
Усі онлайн-платформи працюють за єдиною системою і тарифами. Різниця полягає лише в зручності інтерфейсу і додаткових функціях, які пропонуються для збільшення клієнтської бази. Популярністю користується Українська універсальна біржа. Її переваги в якісній технічній підтримці клієнтів, супроводі при роботі в системі е-торгів і цілодобова підтримка.
Інформація про зміни в законодавстві, які стосуються публічних держаних закупівель постійно оновлюються на УУБ, і користувачі платформи знайомляться з ними через особистий кабінет.
За якими цінами продається деревина на електронних аукціонах
Дізнатися, як вирахувати ціну деревини на електронних торгах https://www.uub.com.ua/torgy-ta-auktsiony/neobroblena-derevyna/vzyaty-uchast-u-torgah/, можна на сайті УУБ. Вартість продукції залежить від багатьох чинників:
- виду деревини;
- кольору серцевини;
- стану ядра;
- довжини;
- призначення.
Продається через аукціони не лише ділова деревина зі стовбурової частини, а й інші елементи дерева, які використовуються в галузях господарства.
Покупцями сировини є деревообробні підприємства, профіль яких – виготовлення меблів і предметів інтер’єру. Переваги цього матеріалу в екологічності, простоті обробки, естетичній складовій і довговічності при правильному догляді.
Продукція користується попитом у будівельній, целюлозно-паперовій промисловості, авто-, літако- і суднобудівництві. Ціни на ділову деревину можна дізнатись безпосередньо на аукціонах УУБ. Кожен учасник, що бажає купити лісоматеріали, отримує в електронній пошті сповіщення про дату і час проведення торгів. Якщо оголошення зацікавлює покупця, він може ознайомитися з вимогами продавця, поставити питання й подати заявку на участь в аукціоні.
Переможець визначається системою. Якщо пропозиція покупця буде вигідною – продавець підписує з ним договір про куплю/продаж деревини. Отримати актуальну інформацію про вартість пиломатеріалів можна в консультантів Української універсальної біржі.
Всі новини, що стосуються торгів деревиною, постійно оновлюються на офіційному майданчику УУБ, і користувач має повний доступ до цих даних в особистому профілі. Державні електронні торги – це можливість придбати продукцію українського виробництва за оптимальними цінами.